OPTİMİZASYON

Ne kadar etkileyici ve kullanışlı bir web siteniz olursa olsun, eğer hedef kitlenize ulaşamıyorsanız veya arama motorlarında siteniz bulunamıyorsa, tasarım harikası bu sitenin hiçbir anlamı kalmaz. Günümüzde internete yönelen firmalar web sitelerinin tasarımı ve yazılımıyla birlikte pazarlamasına da önemli bütçeler ayırmaktadır. Arama motoru optimizasyonu ile arama motorlarında sektörünüzle alakalı kelime aramalarında sitenizin en üstte yer almasını sağlıyoruz. Size sunduğumuz çalışmalarımız ile sitenizin dijital dünyada hem en üst sıralarda yer almasını sağlıyoruz hem de tasarımı ve içeriğiyle kaliteli göstergesi olan web sitenizin seo optimizasyonla rekabetçi ortamda başarısına katkı sağlıyoruz.

Hedef aranan bilgiye en kolay ve çabuk oluşmak olduğuna göre, arama motorlarının algoritmalarını yenileyip sürekli geliştirdikleri internet dünyasında sitenizin arama motorlarındaki konumunu en üst seviyeye çıkartmayı amaçlıyoruz. Online dünyada bir numara olmanızı istiyoruz. Ve bunun için size çözümler sunuyoruz. Size sağladığımız başarı bizim de başarımızdır.

Arama motoru optimizasyon veya Seo denilen işlemler; Web site içi optimizasyon ve web site dışı optimizasyonu olmak üzere iki grupta işler.

Günümüzde internetin yaygınlığı ve insanların bir çok şeyi arama motoru arama çubuğunda yapılan arama ile bulduğu aşikardır.Özellikle Türkiye'de en çok Google arama motoru ve tekiben MSN en çok arama yapılan arama motorları olma durumundadır. Yahoo da kullanılmaktadır ancak Türkiye'de Google en çok arama yapılan arama motoru konumundadır. Arama motorlarında yapılan herhangi bir aramada binlerce hatta milyonlarca sonuç çıkar.

Çoğunlukla ilk sayfada yalnızca en uygun ilk 10 uygun sonuç görüntülenir. Her web site sahibi de doğal olarak ilk sayfa -ilk 10 sırada çıkmak ister. Arama sonucunda aradığını ilk on sırada bulan bir kişi, arama motorunda daha sonraki sayfalarda listelendiyseniz size hiç ulaşmadan aramasını sonlandırabilir. Bu nedenle bir web site için Arama Motoru Optimizasyonu sürecinin uygulanması ve en çok arama yapılan arama motoru olması nedeniyle Google Optimizasyonu süreci uygulanması ve Google da birinci sayfa - hatta mümkünse ilk bir kaç sırada çıkması önemlidir. Ancak özellikle rekabetin çok yoğun olduğu sektörlerde hedef arama kelimelerinde Google da ilk sayfada çıkmak ,çıktıktan sonra da yerine sıkı sıkı tutunmak ve orada durmak pek de kolay değildir,meşakkatli bir süreçtir,üstelik Google SEO yani arama motoru uzmanları tarafından çözümlenmek istemez ve sürekli olarak sisteminde değişiklikler yapar.

Google Arama Motoru Optimizasyonu sürecinin takibi ile Google da doğal arama sonuçlarında birinci sayfada ilk sırada ücretsiz çıkmak ile Google sponsor bağlantı kısmında yani tıklama başı ücret ödeyerek (Google reklam) Google 1.sayfada 1.sırada çıkmak hususunu birbirine karıştırmayın.

Arama Motoru Optimizasyonu ya da Seo tabir edilen iyileştirmeler; Google Arama Motoru için daha zor ve diğer arama motorları ile kıyaslandığında Google Seo şimdiki dönemde içlerinde en karmaşık olanıdır. Unutulmaması gereken bir husus da SEO işlemi sadece arama motorları için değil, website kullanıcılarının faydalanacağı tarzda olmalıdır.
© 2018 Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.